O hodowli Exkalibur


Początki naszego obcowania z tą rasą zaczynają się w 1982 roku. Wtedy to został zakupiony pierwszy rodowodowy bokser (spełnienie dziecięcych marzeń). Niestety, ze względu na umaszczenie, niehodowlany.
W 1983 roku zakupione zostały dwie miotowe siostry, które w tamtym czasie przynosiły nam wiele sukcesów wystawowych. Były nimi: żółta TERRA LIDER oraz pręgowana TAJGA LIDER. Obie sunie wydały ogólnie pięć miotów.

W roku 1986 dołączyła do nas malutka sunia,ponieważ była najmłodsza została nazwana "Maluszek" właściwa jej nazwa brzmiała KRÓLOWA KLEOPATRA NOSTRUM, fundament naszej hodowli. Była to sunia o wyjątkowej psychice i usposobieniu. Matka, babka, prababka i pra, pra...babka wielu polskich championów. W roku 1991 pozostała w hodowli HANZA EXKALIBUR Zwycięzca Młodzieży Polski, Champion Polski. Córka Królowej Kleopatry Nostrum, matka Italii Exkalibur.

W roku 1993 decydujemy się na pozostawienie w hodowli kolejnej suki. Jest nią ITALIA EXKALIBUR. Uzyskała tytuły: Zwycięzca Młodzieży Polski oraz Champion Polski. Szybkie odejście ITALII, w kwietniu 1999 roku, przyśpieszyło podjęcie decyzji o nabyciu kolejnej suki OFRY LIDER, trafiła do naszej hodowli w czerwcu, pomimo, że oczekiwaliśmy już wówczas szczeniąt po wyhodowanej przez nas KORSYCE EXKALIBUR, która z kolei była córką ITALII EXKALIBUR. 19 lipca 1999 roku, z wyczekiwanego przez nas miotu, ze skojarzenia KORSYKI EXKALIBUR i VASCO VAN DE HAZENBERG przyszedł na świat późniejszy zwycięzca wielu wystaw - ODWET EXKALIBUR – cudowny pies pod względem charakteru i eksterieru. Znaleźć go można w wielu rodowodach.

Potomstwo jego, jak i on sam, osiągało również wiele sukcesów wystawowych. To ojciec, dziadek i pradziadek licznych championów i interchampionów. Następny rok 2000 przyniósł nam kolejną sunię AMANDĘ PARABELLUM. W roku 2001 zostawiliśmy sobie PLEJADĘ EXKALIBUR.

Rok 2002, 2003 i 2004 był dla nas pasmem sukcesów hodowlanych. Nasz pies Odwet Exkalibur uzyskał tytuł Njlepszego Reproduktora na Klubowej Wystawie Bokserów w Łodzi w 2002 roku oraz w 2003 roku na Klubowej Wystawie Bokserów w Lublinie. Klubowa Wystawa Bokserów w Lublinie przyniosła nam jeszcze jeden sukces, uzyskaliśmy tytuł Najlepszej Hodowli. Tytuł ten potwierdziliśmy w roku następnym 2004 na Krajowej Wystawie Bokserów we Wrocławiu. W 2004 roku Plejada Exkalibur została pokryta Odwetem Exkalibur. Z tego skojarzenia zrodziła się UTOPIA EXKALIBUR. Oczarowała nas tak bardzo, że została w naszej hodowli. Była to sunia z mocną psychiką i wielkim wdziękiem jak jej przodkowie.

Następnie w 2009 roku obowiązki przodownika stada przejął syn Utopii Exkalibur, który jest wnukiem Odweta Exkalibur - DON DIAS EXKALIBUR. Niestety w kwietniu 2018 roku przeszedł za tęczowy most.
Boksery opisane powyżej, pomimo że nie ma ich już wśród nas, zawsze pozostają w naszych sercach, przypominając nam piękne chwile spędzone z nimi. Jesteśmy wdzięczni losowi, że dał nam możliwość obcowania z tą cudowna rasą.


Aktualnie posiadamy w hodowli 3 sunie, ponieważ w 2014 roku trafiła do nas AMELKA EWENEMENT, szybko aklimatyzując się wśród naszych bokserów. Następnie w 2016 roku pojawił się w hodowli nowy narybek - ze skojarzenia Don Diasa Exkalibur i Elizy Ewenement na świat przyszła żółta sunia LELA EXKALIBUR, która wraz z ze swoją matką - ELIZĄ uzupełnia skład naszych podopiecznych.