Historia hodowli bokserów Exkalibur

Początki naszego obcowania z tą rasą zaczynają się w 1982 roku. Wtedy został zakupiony pierwszy rodowodowy bokser (spełnienie dziecięcych marzeń). Niestety, ze względu na umaszczenie, niehodowlany.
W 1983 roku nasza hodowla bokserów wzbogaciła się o dwie miotowe siostry, przynosząc wiele sukcesów wystawowych. Były nimi: żółta TERRA LIDER oraz pręgowana TAJGA LIDER. Podsumowując, wydały ogólnie pięć miotów. W ten sposób rozpoczęła się historia hodowli bokserów.

Prababka championów bokserów

W roku 1986 dołączyła do nas malutka sunia KRÓLOWA KLEOPATRA NOSTRUM, ponieważ była najmłodsza została nazwana „Maluszek”, fundament naszej hodowli bokserów. Była to sunia o wyjątkowej psychice i usposobieniu. Matka, babka, prababka i pra, pra…babka wielu polskich championów. W roku 1991 pozostała w hodowli HANZA EXKALIBUR Zwycięzca Młodzieży Polski, Champion Polski, córka KRÓLOWEJ KLEOPATRY NOSTRUM. Nic nie uszło jej uwagi, zawsze w trybie czuwania. W roku 1993 decydujemy się na pozostawienie w hodowli kolejnej suni, tym razem po HANZIE EXKALIBUR. Jest nią ITALIA EXKALIBUR. Uzyskała tytuły: Zwycięzca Młodzieży Polski oraz została Championem Polski. Szybka i zwinna, wyćwiczona przez mamę i babcię.

Odwet Exkalibur i jego historia hodowlana

Szybkie odejście ITALII, w kwietniu 1999 roku, przyśpieszyło podjęcie decyzji o nabyciu kolejnej suki OFRY LIDER, trafiła do naszej hodowli w czerwcu, pomimo, że oczekiwaliśmy już wówczas szczeniąt po wyhodowanej przez nas KORSYCE EXKALIBUR, która z kolei była córką ITALII EXKALIBUR. 19 lipca 1999 roku, z wyczekiwanego przez nas miotu, ze skojarzenia KORSYKI EXKALIBUR i VASCO VAN DE HAZENBERG przyszedł na świat późniejszy zwycięzca wielu wystaw – ODWET EXKALIBUR – cudowny pies pod względem charakteru i eksterieru. Znaleźć go można w wielu rodowodach.

Potomstwo jego, jak i on sam, osiągało wiele sukcesów wystawowych. W wyniku licznego potomstwa stał się ojcem, dziadkiem i pradziadkiem wielu championów i interchampionów. Następny rok 2000 przyniósł nam kolejną sunię AMANDĘ PARABELLUM, z kolei w roku 2001 zostawiliśmy sobie PLEJADĘ EXKALIBUR.

Hodowla bokserów Exkalibur triumfuje

Rok 2002, 2003 i 2004 był dla nas pasmem sukcesów hodowlanych, czego przykładem był ODWET EXKALIBUR. Członek naszej bokserskiej rodziny uzyskał tytuł Najlepszego Reproduktora na Klubowej Wystawie Bokserów w Łodzi w 2002 roku oraz w 2003 roku na Klubowej Wystawie Bokserów w Lublinie. Lublin przyniósł nam jeszcze jeden sukces – uzyskaliśmy tytuł Najlepszej Hodowli. Tytuł ten potwierdziliśmy w roku następnym 2004 na Krajowej Wystawie Bokserów we Wrocławiu. W 2004 roku PLEJADA EXKALIBUR została pokryta ODWETEM EXKALIBUR. Z tego skojarzenia zrodziła się UTOPIA EXKALIBUR. Oczarowała nas tak bardzo, że została w naszej hodowli. Była to sunia z mocną psychiką i wielkim wdziękiem jak jej przodkowie.

Następnie w 2009 roku obowiązki przewodnika stada przejął syn UTOPII EXKALIBUR, wnuk ODWETA EXKALIBUR – DON DIAS EXKALIBUR, pies o silnej psychice i niesamowitej cierpliwości. W 2011 roku dołączyła do nas sunia ELIZA EWENEMENT, natomiast w 2014 roku rodzina powiększyła się o kolejna sunię AMELKĘ EWENEMENT. Obydwie szybko zaaklimatyzowały się u nas. W 2016 roku doczekaliśmy się ze skojarzenia DON DIASA EXKALIBUR i ELIZY EWENEMENT cudownej żółtej suni LELI EXKALIBUR. Sunia o przebojowym charakterze.  

Najnowsza historia hodowli bokserów Exkalibur

Rok 2018 był dla nas rokiem pełnym emocji przykrych i przyjemnych. Najpierw za tęczowy most przeszedł nasz DIAS pozostawiając wielki smutek. Po jego odejściu przewodnikiem stada została LELA EXKALIBUR. Potem na świat przyszły dzieci AMELKI, z których jeden piesek ujął nas tak bardzo, że pozostał w hodowli EMANUEL EWENEMENT. Niestety naszą radość z nowego członka rodziny zakłóciło nagłe odejście LELI. LELA przeleciała przez nasze życie jak błyskawica, pozostawiając bardzo głęboką ranę w sercach. 

Amelia Ewenement

Opisani bohaterowie to prawdziwa historia hodowli bokserów, choć większości nie ma już wśród nas, zawsze pozostają w naszych sercach, przypominając nam piękne chwile spędzone z nimi. Jesteśmy wdzięczni losowi, że dał nam możliwość obcowania z tą cudowną rasą.
Aktualnie posiadamy w hodowli 2 sunie ELIZĘ i AMELKĘ oraz psa EMANUELA.